seo

SEO

SEO; Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan Web sitenin Arama motorlarında (Google, Yandex vb.) üst sıralara çıkarılmasına Yönelik çalışmaların bütünüdür. SEO (Search Engine Optimization) kısaltmasıdır. Bir web sitenin google, yandex, bing, gibi arama motorlarının kriterlerine göre teknik düzenlemeler, iyileştirmeler ve yapılan çalışmalardır.  Buradaki amaç bir web sitenin arama motorları gözündeki değerini arttırarak öne çıkmasıdır.

SEO, site içi seo site dışı seo olarak ikiye ayrılmakla birlikte zaman içinde kendi alt dallarını oluşturmuştur. Seo internet reklamcılığındaki getirisi en yüksek çalışmalar bütünüdür. Bir web sitenin popüleritisinin arttırılma çalışması olarak niteyebileceğimiz bu çalışmalarda seo uzmanı olarak çalışan ekipler sürekli olarak google algoritmalarını takip ederek çalışmalarını bu algoritma geliştirmelerine göre güncellemektedirler. Pegira olarak bizler her gün değişen arama motoru algoritmalarına uyum sağlayabilmek adına günlük olarak arge çalışmaları yapmakta dünyadaki bir çok seo gelişmesini yakından takip etmekteyiz.

Seo nasıl yapılır?
Seo şöyle yapılır gibi bir kaç kelimede anlatılamayacak çalışmalar bütünüdür. Her sektöre ve her siteye göre çeşitli stratejiler ve yöntemler farklılık gösterebilmektedir. Buna karşın genel olarak çalışmalar içinde müşteriye bilgisi verilan çalışmalar olduğu gibi “meslek sırrı” dediğimiz çalışmalar stratejik seo çalışmaları adı altında bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

Seo Paketleri:
Oluşturduğumuz seo paketleri bir çok sektör ve çalışma için kullanılabilirmektedir. Bizden seo çalışması talep eden müşterilerimizin web siteleri, sektör ve rekabet oranları, rakipleri incelenerek müşterilerimize sunduğumuz seo paketlerinden kendilerine en uygun olanı önerilmektedir.

Seo çalışması süreci:
Seo yapılıp biten bir çalışma değildir. Ortalama tüm seo çalışmaları 4,5 ay içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır. bir iki ayda bir sitenin doğal yollar ve legal çalışmalar ile google’da yükselmesi mümkün değildir. Keza yükselse bile bu çalışmalar google tarafından tespit edildiğinde sitenin arama motorundan tamamen silinmesine kadar çeşitli yaptırımlar uygulanmaktadır.

Dolayısıyla seo sürekli bir çalışmadır. Web site açık olduğu sürece seo çalışmaları yapılmalıdır. site belirli süre sonunda beklenen noktaya geldikten sonra siteyi orada tutmak oraya getirmekten çok daha zordur. Çünkü diğer web siteleride çalışma yapmaktadır. Seo da her gün yeni bir sınavdır.

Eğer sizde web siteniz için seo çalışması yapmak ve arama motorlarındaki varlığınızı iyileştirmek isterseniz pegira ekibi ile bu yolculuğa başlayabilirsiniz.

SEO PAKETLERİ


Paket Özellikleri

Anahtar Kelime

Google Adwords Desteği

İçerik Hizmeti

Site içi Seo Analizi

Sektör - Rakip Analizi

Sıralama Takibi

Detaylı Anahtar Kelime Analizi

Özel SEO Teknikleri 

Site içi Hata Tarama

Search Console 

Google Analytics

Backlink

Youtube Video Desteği

Paravan Blog Ağı Kurulumu

Google Business

Backlink Ağı İnşası

Firma Rehberlerine Kayıt

PROFESYONEL

1.500 tl / AY 

6 Aylık 7.500 tl - 12 Aylık 14.000 tl

5 - 10 Kelime

100 TL / AY

1 İçerik / Gün

6 adet

PREMIUM

3.000 tl / ay

6 aylık 16.000 tl - 12 aylık 34.000 tl

15 - 20 Kelime

250 TL / AY

3 İçerik / Gün

50 adet 

ENTERPRISE

6.000 tl / ay 

6 aylık 35.000 tl - 12 aylık 68.000 tl  

30 - 40 Kelime

500 TL / AY

5 İçerik / Gün

100 adet