Rakiplerinizin İçerikleri ile Nasıl Etkili SEO Yapılır

25 May 2018

Rakiplerinizin içerikleri ile etkili SEO çalışması teknikleri

Merhaba bugün oldukça etkili ve kullandığım bir seo tekniğinden bahsedeceğim. Google da ilk 2 sayfadaki rakiplerimizi inceleyerek onların içerik, sosyal medya çalışmaları ve aldıkları backlinkleri ile nasıl etkili seo çalışması yapabiliriz.

içerik çalışmaları seo çalışmalarının belkemiğidir. Her ne kadar doğal olmayan bir çok çalışma ile yükseldiğini iddaa eden site sahipleri veya spam çalışmalar ve hacklink ile site yükselttiğini iddia eden hatta kısa süre için başarılı olan seo uzmancıkları aksini iddia etsede, doğru içerik çalışmaları, doğal backlink ve sosyal medya sinyalleri en doğru seo çalışmalarıdır.

Rakiplerinizin etkileşim alan içeriği nasıl bulunur?

Arama motorları için iyi makale, o makaleye verilmiş linkler, okunabilirlik, sosyal medya paylaşımları, yapılan yorumlar ve içerik kalitesi ile ölçülür. Rakiplerimizin sosyal medya hesapları incelenerek en çok etkileşim alan makaleleri alıp not alın. Ve bu konuda çok daha etkili başlık ile uzun ve kaliteli içerik oluşturun. ve bunu sosyal medya hesaplarınızda paylaşın hatta mümkünse sponsorlu reklam verin.

Rakiplerin içeriklerinin altına yorum alanına “konuya farklı bir bakış açısıyla su sitede şu içeriği inceleyebilirsiniz” tarzında yorum yapın ve makalenize yönlendirin. Böylece hem konuya ilgi duyan kişileri makalenize çekebilir hemde rakibinizin sosyal sinyalini kendiniz için kullanabilirsiniz.

Rakiplerin Backlinkleri

Rakiplerinizin aldığı backlinleri Ahrefs.com ve benzeri araçlar ile öğrenip bu sitelerden backlink alabilirsiniz. Aldığınız linklerin kaliteli olmasına özen gösterin.
Eğer rakibinizin backlink aldığı siteden backlink alamıyorsanız sayfalarda bulunan yorum alanına soru sorarak veya bilgilendirme yaparak içeriğinize link verin. 

Rakip yorum alanları

Rakip sitelerdeki yorum alanlarını inceleyin. İnsanların konu ile ilgili sordukları soruları not alın ve oluşturduğunuz içerikleride bu soruları yanıtlayacak bilgileri ekleyin. Bu hedef kitleyi etkilemek ve sağdık ziyaretçiler elde etmenizi sağlayacaktır.

Twitter’ın gücünden yararlanın

Twitteri ile rakiplerinizin içeriklerini bulup bu içeriklerde içeriklerinizin reklamını yapın.
https://twitter.com/search-home   Girin ve gelişmiş aramaya tıklayın. tam olarak bu ifade yazan alana aradığınız konuyu yazın çıkan sonuçlar ile yanıtla yaparak kendi içeriğinizi tanıtabilirsiniz.

Facebook, G+ Gücünden yararlanın

https://www.social-searcher.com/  sitesine girin konunuzu yazın konunuz ile ilgili alakalı sonuçları listeleyecektir. Özellikle G+ Araması çok başarılı. burada da içeriğinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar, kendinize iyi bakın…